2017


2016
2015
2014
2013
2012
2011
FOTOARCHIV

        Po letech tu máme zase bílou zimu a dokonce i pořádný mráz, více jak pět pod nulou, který nás bez přestávky doprovázel na letošním novoročním výstupu na Lovoš. Aby cesta nebyla stereotypem a měla jiný charakter, naplánovali jsme trasu sice známou a starou, ale v novém směru a to bylo příjemné zpestření. Kdo nakonec jel? Jako loni, osazenstvo výpravy čítalo pětici věrných, Pete, Honza, Toník, Tomáš a Fanda.
        Vlakový spoj s přestupem Lovosicích nás dopravil do cílové stanice v Litochovicích, odkud vyrážíme po zelené vyhlídkové trase do Malých Žernoseků. Tvrdý křupavý sníh a tu a tam uklouzaný led sice nebyl nejrychlejší, ale zažili jsme již horší počasí a terén, a tak cesta byla svižná a ubýhala. První grogové povaření na skalní vyhlídce nad řekou byla vítaná záležitost a odlehčila našim batohům ;-). Honza zde i pohřbil kartuši, která nechtěla spolupracovat ;-). Po chvilce vyrážíme dál, netrvá dlouho a jsme v Opárenském údolí. Cesta se line podél zamrzlého potoka, jehož chlad je všudepřítomný a zalézá pod nehty. Pod přístřeškem u odbočky vzhůru na vrchol, rozděláme vařící aparaturu a povaříme grog podruhé a vydatněji. Chlad nás brzy vyhání však pryč. Nyní jen stoupáním na vrchol, poslední dva kilometry k cílové metě. Míjíme jeden rozcestník za druhým, skupinky jdoucí dolů a po chvíli jsme sami na vrcholu přesně podle plánu. Sláva. Inverze nevyšla jak jsme chtěli, výhled zkrátka není :-(. Chata je však otevřená a tak je čas na obligátní občerstvení :-). K našemu zklamání nebyla již polévka a tak došlo na nouzový párek, pivko, či čaj. Někdo se bavil, někdo měl krizi a usínal :-).
        Zpět s rozumnou rezervou času klesáme po žluté. Není ještě tma, na čelovku již asi nedojde tentokrát :-(. V půli sestupu se napojíme na vinařskou stezku a postupně dorazíme do vesnice, kterou rychle projdeme a na dohled vlakové stanice, ještě v poklidu v poslední půlhodině povaříme do třetice :-), aby se zásoby nenesly domů :-). Stále se ochlazuj, je skoro mínus deset. Vše krásně vyšlo jak mělo, vše se stihlo, poklábosilo a naplánovalo, nikdo se nezranil. A tak doufám, v ročníky další a že příští rok s námi pojede i Myšák, který nemohl letos. (TK)

Poslední aktualizace: 1.2.2017

(TK) 2017