2019


2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
FOTOARCHIV

        Letošní zima začala jak se patří a tak nám nadělila konečně opět něco málo sněhu a tajícího ledu na cestách. Letos nás jede nejvíce v dějinách a to sedm :-). Osmý byl nemocný. Naše trasa letos začíná v po čase opět Třebenicích a krásným výstupem na trosky hradu Košťál, který vévodí okolí. Hrad kde již ve stoupání na něj se ukázalo, co kdo z nás v zimě dělal :-) a co kdo si vzal s sebou za vhodnou výbavu ( nesmeky, hůlky ).
     Postupně docházíme del sil na vrchol, kde kochajíce se pohledy do okolí a za doprovodu ševelení vařičů se zdržíme něco přes půl hodinky, popijeme, posvačíme. Nechybělo moc a my s Fandou si místo pamatavali zcela jinak. Tak Fando - vstávej pmomalu ;-). Je tu krásný výhled a nebýt toho, že jsme schování za zdmi hradu, tak to tu i řádně tentokráte fičí. Pokračujem dál, následuje malý leč prudký klouzavý kopec na Boreč a opět malé druhé posezení. Na vrcholu u průduchu teplého vzduchu z pekel :-). Cesta dál dolů začíná být pod nohami stále více klouzající, taje to, to jak přišlo náhle víkendové oteplení. Postupujeme dál k metě nejvyšší, Lovoši, přecházíme nad dálnicí a celou cestu máme kopec před očima. Hrozně rychle se blíží. Po cestě ne jeho vrchol se ještě třikrát zastavíme, posedíme a odpijeme se zásob destilátů. Domů to nikdo přeci neponese. A tak závěr v odpoledni k chatě na vrcholu již je znát, ubývá sil fyzických, morálních, mě drží v tempu už jen asi hladinka rumu ;-). Těšíme se na něco teplého do žaludku ;-).
        Letos to je slabší, žádná polévka, ale klobásky postačí a pivečko pomůže ;-). Moc se však nezdržíme, shodli jsme se na spoji z Lovosic, který nám nemilordně diktuje čas odhodu. Toník toužil jet za tmy, tak snad příště. Po dost svižným tempem se s pár minutami rezervy ocitáme na nádraží. Lovosice a pochod městem byl pěkně napálený. Zde to pro dnešek končí. Za sebe mám dost, co ostatní nevím, ale hádám, že tu a tam někoho taky něco bolí ;-). Vše krásně vyšlo jak mělo, vše se stihlo, poklábosilo, nikdo se nezranil. A tak doufám, že další rok se zase ve zdraví sejdeme na sezónu zahajujícím výšlapu. (TK)

Poslední aktualizace: 17.2.2019

(TK) 2019